info@futurol.cz    +420 733 536 061

Barvy pergol

Možnosti povrchové úpravy hliníkové pergoly

 

Každá pergola s posuvným zastřešením je vyrobená na přání zákazníka v individuálním rozměru. Zákazník si vybírá z 10 druhů barev v základní ceně plus 45 příplatkových dle mezinárodní stupnice barev RAL.

Hliníkovou pohyblivou pergolu FUTUROL povrchově upravujeme kvalitní technologií práškového lakování s chemickou předúpravou. Jedná se o jednu z nejmodernějších a ekologicky nejšetrnějších technologií na povrchovou úpravu kovů. Povrch hliníkových profilů se nejdříve mechanicky očistí, následuje chemická příprava a samotná technologie nanášení barvy v nanášecí kabině. Poslední fáze spočívá ve vytvrzování barvy ve vypalovací peci při teplotě cca 200 °C. Teplem se barva trvale spojí s povrchem materiálu. Výsledkem je velice kvalitní povrch s téměř neomezenou životností. Kromě výběru odstínu barvy si můžete zvolit i povrch provedení lesklý, pololesklý a matný.

Potahy, které nabízíme jsou jedny z nejkvalitnějších na trhu odolají teplotám od -20°C až do 70°C nehoří plamenem jsou odolné vůči vodě a UV záření.

Nejvíce používané barvy viz. níže.

7001RAL 7016          RAL 7031     RAL 7046     RAL 8003     RAL 9006     RAL 9007     RAL 9016

 

Barva potahu

Pohyblivé zahradní pergoly FUTUROL dodáváme v 3 základních barvách látek dle vzorníku. Ty pokryjí téměř celou poptávku pro instalaci pro rodinné domy a restaurace. Na potahy a látky dokážeme natisknout reklamní popis, logo, název podniku apod. Barevné odstíny doporučujeme vybírat podle vzorníku.

3 standardní barvy
bílá, béžová, šedá

ral-9016-123    ral-1014     ral-7035

 

Povrchová úprava pergoly s dekorem dřeva

Pro zákazníky, kteří potřebují zahradní pergolu přizpůsobit již existujícímu exteriéru či dřevěným prvkům, ale zároveň chtějí mít i bezúdržbovou konstrukci, dodáme hliníkovou pohyblivou pergolu FUTUROL v dekoru dřeva. Jde o velice kvalitní německou technologii lepení fólie za tepla. Tyto dekory jsou k nerozeznání od pravého dřeva.

Povrch konstrukce za tímto účelem nejdříve upravíme tzv. komaxitováním neboli nanesením barvy. Následně na tuto vrstvu naneseme za tepla fólii. Používáme kvalitní německé fólie a osvědčenou technologii, která se už léta používá na úpravu plastových profilů při výrobě oken, na úpravu roletových kastlíků i jinde. Naše záruka na barevnou stálost a přilnavost fólie je 5 let. Dekory si můžete vybrat z desítek druhů. Výhodou této úpravy je naprostá bezúdržbovost

Výběr je možný z několika desítek dekorů. 

  

Možnosti ovládání pergoly

 • Elektrické ovládání – je nejrozšířenějším a doporučovaným způsobem obsluhy pergoly. Důvodem je nejen komfort, ale i funkčnost. Motor totiž perfektně napne krycí potah, takže po něm může dokonale stékat voda. Na ovládání pohonu slouží dálkový ovladač. Mechanismus pohonu má elektronicky nastavené koncové polohy, ve kterých se roztahování a zatahování potahu zastaví automaticky. Součástí takto ovládaného pohonu posuvné pergoly může být i větrný senzor. Ten snímá rychlost větru a při nastavené mezní hranici dá povel k zatažení potahu. Tím se systém sám ochraňuje.
  Výhody:
  • Motor perfektně napne roztažený potah, takže výsledek je dokonale estetický.
  • Pergoly se ovládají pohodlně dálkovým ovladačem. Ovladače je možné programovat.
  • Větrný senzor chrání pergolu před větrem přesahujícím mezní hodnotu, cca 70-80 km/hod.
  • Tímto ovladačem můžete rozsvěcovat a zhasínat LED osvětlení, které je připevněno na stahovací střechu (LED osvětlení, ale na přání zákazníka není zahrnuto v základní ceně)