Možnosti povrchové úpravy hliníkové pergoly

Povrchová úprava pergoly práškovým lakováním

Každá pergola s posuvným zastřešením je vyrobená na přání zákazníka v individuálním rozměru. Výběr je možný až ze 181 druhů barev v základní ceně dle mezinárodní stupnice barev RAL.

Hliníkovou pohyblivou pergolu FUTUROL povrchově upravujeme kvalitní technologií práškového lakování. Jedná se o jednu z nejmodernějších a ekologicky nejšetrnějších technologií na povrchovou úpravu kovů. Povrch hliníkových profilů nejdříve mechanicky očistíme, následuje chemická příprava a samotná technologie nanášení barvy v nanášecí kabině. Poslední fáze spočívá ve vytvrzování barvy ve vypalovací peci. Teplem se barva trvale spojí s povrchem materiálu. Výsledkem je velice kvalitní povrch s téměř neomezenou životností. Kromě výběru odstínu barvy si můžete zvolit i provedení lesklý, pololesklý a matný.

Nejvíce používané barvy viz. níže.

7001     RAL 7016     RAL 7031     RAL 7046

 

RAL 8003     RAL 9006     RAL 9007     RAL 9016

 

 

 

Povrchová úprava pergoly s dekorem dřeva

Pro zákazníky, kteří potřebují zahradní pergolu přizpůsobit již existujícímu exteriéru či dřevěným prvkům, ale zároveň chtějí mít i bezúdržbovou konstrukci, dodáme hliníkovou pohyblivou pergolu FUTUROL v dekoru dřeva. Jde o velice kvalitní německou technologii lepení fólie za tepla. Tyto dekory jsou k nerozeznání od pravého dřeva.

Povrch konstrukce za tímto účelem nejdříve upravíme tzv. komaxitováním neboli nanesením barvy. Následně na tuto vrstvu naneseme za tepla fólii. Používáme kvalitní německé fólie a osvědčenou technologii, která se už léta používá na úpravu plastových profilů při výrobě oken, na úpravu roletových kastlíků i jinde. Naše záruka na barevnou stálost a přilnavost fólie je 5 let. Dekory si můžete vybrat z desítek druhů. Výhodou této úpravy je naprostá bezúdržbovost

Výběr je možný z několika desítek dekorů. 

thumb GoldenOak     thumb NSBalsamico    thumb NSNatur    thumb RusticCherry

 

thumb SoftCherry     thumb TabascoTeak    thumb WalnusOriginal     thumb Winchester

 

 

 

Dřevěná konstrukce pergoly

Tato varianta je ve skutečnosti kombinací dřevěné konstrukce pergoly s pohyblivým systémem z hliníku. Jedná se o složitější variantu, která je finančně náročnější a také náročnější na údržbu. Dřevěnou část pergoly vyrábíme z lepených hranolů. Touto technologií dosáhneme toho, že v dřevěné konstrukci na slunci nevznikají praskliny. Povrchovou úpravu zpravidla přizpůsobujeme již existujícím stavebním prvkům. Skládá se minimálně ze tří vrstev: penetračního nátěru a dvou nátěrů v barevných odstínech - Teak, Palisander, Mahagon. Na přání i jiné barvy.

Barva potahu

Pohyblivé zahradní pergoly Futurol dodáváme v 3 základních barvách látek dle vzorníku. Ty pokryjí téměř celou poptávku pro instalaci pro rodinné domy a restaurace. Ve speciálních případech dodáváme potahy výrazných odstínů (hlavně pro firemní a reklamní účely). Na potahy a látky dokážeme natisknout reklamní popis, logo, název podniku apod. Barevné odstíny doporučujeme vybírat podle vzorníku.

3 standardní barvy
bílá, béžová, šedá

ral-9016-123    ral-1014     ral-7035

7 nestandardních barev
žlutá, oranžová, červená, modrá, tmavě modrá, zelená a hnědá

 

Možnosti ovládání posuvné pergoly

 • Elektrické ovládání – je nejrozšířenějším a doporučovaným způsobem obsluhy pergoly. Důvodem je nejen komfort, ale i funkčnost. Motor totiž perfektně napne krycí potah, takže po něm může dokonale stékat voda. Na ovládání pohonu slouží dálkový ovladač. Mechanismus pohonu má elektronicky nastavené koncové polohy, ve kterých se roztahování a zatahování potahu zastaví automaticky. Součástí takto ovládaného pohonu posuvné pergoly může být i větrný senzor. Ten snímá rychlost větru a při nastavitelné mezní hranici dá povel k zatažení potahu. Tím se systém sám ochraňuje.
  Výhody:
  • Motor perfektně napne roztažený potah, takže výsledek je dokonale estetický.
  • Pergoly se ovládají pohodlně dálkovým ovladačem. Ovladače je možné programovat.
  • Větrný senzor chrání pergolu před větrem přesahujícím mezní hodnotu, cca 70-80 km/hod.

Poptávkový formulář

Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Vyplňte svůj e-mail.
Vyplňte své telefonní číslo.


Prosím, vyberte jednu variantu provedení.
Nesprávný formát
Napište nám prosím upřesnění své poptávky.
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů .
Nesprávný formát

* takto označené polia sú povinné

Kvalitní řemeslné zpracování

 • Krátká dodací lhůta:
  přibližně 4 - 5 týdnů
 • Výhodná cena
  posuvných pergol
 • Nadstandardní
  záruka 5 let

Rychlá kalkulace zdarma:

Nahoru